Mestaruus P15-joukkueelle
6.10.2020 14:26 Uutiset / Pääsivusto

Mestarit mitalit kaulassa ja voittopysti vastaanotettuna
Kuva: Marius Tikkanen

Seuran P15 joukkueen vuosien määrätietoinen työ sai 1.10. arvoisensa kruunun, kun ÅIFK:ta vastaan olleen viimeisen pelin jälkeen FC Ulvilasta kruunattiin oman sarjansa mestari. Joukkue voitti kauden aikana jokaisen sarjan joukkueen ja päätti kautensa yhdeksän ottelun voittoputkeen.

Mynsterissä koettiin siis unohtumattomia hetkiä, kun FC Ulvilan P15 joukkue pääsi nostamaan voittopokaaliin kohti taivasta. Parhaat palat tästä illasta ja juhlahumusta voit tsekata joko seuran Facebookista tai Instasta!

Joukkue on harjoitellut läpi vuoden neljästi viikossa eikä edes kevään koronatauko tehnyt tähän poikkeusta. Myös viime talvi oli hyvin poikkeuksellinen, koska joukkue sai kaksi harjoitusvuoroa Porin UK:n lämmitetyltä tekonurmelta ja näin jalkapallon harjoitteluun ei tullut aiemmilta vuosilta tuttua katkosta.


   
Lisää uutisia
FC Ulvila
«  Kesäkuu   »
Kategoriat