FC Ulvilan kunniapuheenjohtajat sekä kunniajäsenet
FC UlvilaJulkaistu: 30.04.2021 00.00

FC Ulvilan kunniapuheenjohtajat sekä kunniajäsenet

FC Ulvila otti jälleen yhden pienen, mutta samaan aikaan suuren askeleen seurakulttuurin vahvistamisen osalta. Juuri remontoituihin tiloihin (tarkempi päivitys uusista tiloista tulossa ensi viikolla!) tuotiin kotijoukkueen pukuhuoneen oven viereen taulu, jonka ohi jokainen seuran juniori ja toimihenkilö kulkee. Tauluun on tuotu esille FC Ulvilan kunniapuheenjohtajat sekä kunniajäsenet. Jo eilisten treenien yhteydessä jokainen pelaaja pysähtyi taulun kohdalla ja tutustui henkilöihin, joiden panos FC Ulvilalle on ollut valtavan suuri. Jokainen henkilö tästä joukosta on tehnyt seuran eteen tuhansia ja taas tuhansia tunteja töitä vapaaehtoisena ja mahdollistaneet näin FC Ulvilan kehittymisen siihen pisteeseen, jossa seura tällä hetkellä on.

Kunniajäsenten joukkoon liittyi eilen uusi tulokas, kun seuran eteen uskomattoman suuren työn tehnyt Jetta Vastamäki nimitettiin kevätkokouksessa kunniajäseneksi. Jetta on toiminut lähes kymmenen vuotta -04 syntyneiden joukkueen joukkueenjohtajana. Johtokunnan jäsenenä sekä seuran rahastonhoitajana Jetta on ollut jo seitsemän vuotta ja tämä matka jatkuu edelleen. Seuran toimijoiden kesken Jetta tunnetaan ystävällisenä ja lämminhenkisenä ihmisenä, joka osaa aina auttaa eteen tulevissa kysymyksissä. Suuret onnittelut Jetalle ja kiitos tähän astisesta panoksesta FC Ulvilan eteen.

FC Ulvilan kunniapuheenjohtajat:

Ari Lehtonen
Merja Lehtonen
Rauno Rantanen
Pentti Lehtonen
Kaisu Harju


FC Ulvilan kunniajäsenet:

Jussi Pösö
Markku Kivisalo
Ari Varis
Marko Hanhilampi
Raimo Järvenpää
Eija Ahonkivi
Mika Näppi
Päivi Sihvonen
Jetta Vastamäki