Tervetuloa joukkueemme sivustolle!
10.11.2016 10:17 Uutiset / FC Ulvila

Tervetuloa P9-joukkueen uudelle nettisivulle!

Uusilta sivuiltamme löydät jatkossa tietoja joukkueesta, otteluista, harjoitusaikatauluista ja paljon muusta!

Joukkueemme on reipas ja vauhdikas joukko, joka koostuu pääasiassa v. 2008 syntyneistä pelaajista. Harjoittelemme lumettomana aikana Mynsterin kentällä (Hanhikkitie, Vanha-Ulvila) kolme kertaa viikossa ja talvikaudella parin ulkotreenin lisäksi Ulvilan lukion salissa kerran viikossa.

Joukkueemme tärkeimpänä tavoitteena on tuoda lapsille liikunnan riemua ja onnistumisen kokemuksia. Liikunnallisten elintapojen omaksuminen pienestä pitäen luo hyvät edellytykset jatkaa liikkumista isompanakin. Ryhmässä toimiminen kehittää samalla myös lapsen sosiaalisia taitoja. Harjoituksissa kehitetään jalkapallotaitoja, kuten tekniikkaa, motoriikkaa, ketteryyttä ja nopeutta.

Mukaan tutustumaan voi tulla koska tahansa. Toimihenkilöt-sivulta löytyy joukkueen yhteyshenkilöiden tiedot yhteydenottoa varten.
Alkuun pääsee sisäharkoissa ottamalla mukaan sisäpelitossut ja säärisuojat ja ulkoharkkoihin voi tulla tutustumaan aluksi lenkkareilla ja säärisuojilla varustettuna. Myös vesipullo ja oma pallo (koko 3 tai 4) tarvitaan mukaan.

Tervetuloa jalkapalloilemaan!

P9-pojissa pelaavat v. 2008 syntyneet ja joukkueeseen mahtuu mukaan uusiakin harrastajia!
Ota rohkeasti yhteyttä toimihenkilöihin tai tule tutustumaan harjoituksiimme! Tarkemmat yhteystiedot löydät toimihenkilöt-sivulta.

Sivut ovat vielä keskeneräiset. Tietoja ja materiaalia lisätään hiljalleen.


   
Lisää uutisia
FC Ulvila
«  Toukokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Kategoriat