Ampparit - kesäjaksolle ilmoittautuminen on nyt avattu!

Ampparit on soveltavan jalkapallon ryhmä, mikä on tarkoitettu 8-12 -vuotiaille erityistä tukea tarvitseville lapsille. Ryhmän vetäjänä toimii alan ammattilainen, erityisopettaja Henri Nikkanen. Ampparit kokoontuu kerran viikossa tiistaisin.

Vuosi on jaettu kolmeen jaksoon ja yhden jakson hinta on 80 euroa ja maksu maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä.

Amppareiden jaksot menevät seuraavasti:

1. Jakso on tammi-huhtikuu (Pääosin harjoitellaan sisätiloissa Ulvilan lukiolla, säiden salliessa huhtikuun aikana siirrytään Mynsteriin). Ilmoittautuminen tähän jaksoon tapahtuu joulukuussa.
2. Jakso on touko-elokuu (Koko jakson ajan ollaan ulkona Mynsterissä). Ilmoittautuminen tähän jaksoon tapahtuu maalis-huhtikuussa.
3. Jakso on syys-joulukuu (Olemme syyskuun Mynsterissä ja lokakuun aikana siirrymme sisälle Ulvilan lukiolle). Ilmoittautuminen tähän jaksoon tapahtuu elokuussa.

Ilmoittautuminen Amppareiden kesäjaksolle on nyt avattu! Kesäjaksolla Ampparit harjoittelevat tiistaisin klo 17-18 Mynsterissä (Hanhikkitie 3). Kesäjakson ensimmäinen kerta on 5.5.2026 ja viimeinen 25.8.2026. Ryhmä pitää tauko kesä/heinäkuun vaihteessa, joten viikoilla 26-28 (22.6.-12.7.) ei ole harjoituksia.


Ilmoittaudu Amppareiden kesäjaksolle alta!