Kauden päättäjäiset vietettiin sunnuntaina
5.12.2018 12:56 Uutiset / FC Ulvila

FC Ulvila juhli kauden päätöstä!

Sunnuntaina 2.12. kokoonnuttiin jälleen viettämään seuran kaudenpäätöstä runsain joukoin. Perinteisesti seura muisti pallokerholaisia diplomein, junioreitaan mitalein sekä palkitsi jokaisesta joukkueesta vuoden Sisu-pelaajan sekä Fair Play -pelaajan.

Tänäkin vuonna tilaisuutta sponsoroi joukko yrityksiä sekä yksityishenkilöitä, joiden avulla palkintoja saatii jakaa mm. vuoden mittaan ansioituneille pelinohjaajille sekä seuran tulevaisuuden lupauksille. Myös toiminnasta kauden päättyessä pois jääviä aikuisia muistettiin.

Ensi kaudelle asetettiin kaikille junioreille tavoite saavuttaa upea lahjoituksena saatu Mikael Forssellin Birmingham City -pelipaita kaudelta 2003-2004, jolloin hän teki todellisen läpimurtonsa Englannin tasolla ja oli koko kauden aivan Valioliigan maalintekijätilaston kärjen tuntumassa päätyen lopulta jaetulle viidennelle sijalle 17 maalillaan!
Tämän Forssellin nimmarilla varustetun paidan voi FC Ulvilan juniori saada vuoden kuluttua omakseen saavuttamalla ensi kaudella huipputuloksia omassa kehityksessään ja saavutuksissaan. Mielenkiintoista nähdä vuoden kuluttua kenen päälle tuo arvokas paita puetaan!

Kiitos kaikille juhlaan osallistuneille sekä tukijoille!


LÄMMIN KIITOS:

KAUDEN PÄÄTTÄJÄISTEN TUKIJAT

ERKKI ALAJA ja MIKAEL FORSSELL

   
Lisää uutisia
FC Ulvila
«  Heinäkuu   »
Kategoriat