Pallokerhossa on liikkunut tänä vuonna ennätysmäärä lapsia
2.8.2021 10:23 Uutiset / Pallokerho (5-7 v.)

FC Ulvilan Pallokerho on liikuttanut yli 70:ntä lasta tämän kesän aikana
Kuva: KujisPhoto NY

FC Ulvila järjestää vuosittain 5-7 -vuotiaille tarkoitetun Pallokerhon eikä tämäkään vuosi ole ollut poikkeus. Kerho alkaa tyypillisesti toukokuun alussa ja päättyy elokuun lopussa. Pallokerhon vetovastuussa on jo vuosien ajan ollut seuran valmennuspäällikkö Risto Koskikangas ja Riston apuna toimii iso liuta 15-17 -vuotiaita nuoria. Näin pystymme takaamaan laadukasta toimintaa jokaiselle lapselle.

Tämän vuoden osalta Pallokerho on nyt ohi, mutta jalkapallon pelaaminen jatkuu. Kerhon päättymisen yhteydessä kaikki halukkaat pääsevät siirtymään uuteen, seuran nuorimpaan ikäkausijoukkueeseen. Jos siis lapsesi on 5-7 -vuotias ja olet kiinnostunut aloittamaan jalkapallon niin ota yhteyttä 2014 ja nuoremmat joukkueen vastuuvalmentaja Nico Polsaan (0452619111) tai joukkueejohtaja Roosa Koivuniemeen (0449704581) ja tule mukaan meidän iloiseen remmiin!

Kuvat: KujisPhoto NY   
Lisää uutisia
FC Ulvila
«  Tammikuu   »
Kategoriat