Muutosten siivittämänä uuteen vuoteen
2.1.2021 15:48 Uutiset / Pääsivusto

Vuosi 2021 tuo mukanaan monia FC Ulvilan toimintaa parantavia asioita.


Syyskokous pidettiin loppuvuodesta 2020 ja siellä seuran jäsenet valitsivat uuden johtokunnan sekä päättivät jäsenmaksujen suuruudesta. Puheenjohtajana jatkaa Julius Palonen, samoin Jetta Vastamäki rahastonhoitajana sekä Kaisu Lanki sihteerinä. Lassi Siren aloittaa puolestaan uutena varapuheenjohtajana. Vanhasta johtokunnasta pois jäi Anne Hannukainen sekä Jere Ahonkivi ja uusina jäseninä aloittivat Piritta Rope, Noah Copeland sekä Kimmo Lehto. Vanhasta johtokunnasta jatkavat Martti Pelimanni, Seppo Lastumo, Marko Vastamäki ja Marko Haapanen. Kauden 2021 jäsenmaksujen osalta päätettiin seuraavasti:

  • Seuran junioripelaajat 150,00 euroa/hlö
  • Seuran henkilöjäsenmaksu 20,00 euroa/hlö
  • Toimihenkilöiden jäsenmaksu 20,00 euroa/hlö
  • Harrastejoukkueiden pelaajamaksu 40,00 euroa/hlö (M40-joukkueella 20,00 euroa/hlö)
  • Seuran kannatusjäsenmaksu 200,00 euro

Suuri uutinen koskee Mynsteriä ja siellä sijaitsevaa kerhorakennusta. Johtokunnan ansiokkaan työn tuloksena 4.1. kerhotalolla alkaa pitkään toivottu muutos, kun Mynsteriin saadaan kaksi kunnollista pukukoppia. Remontti käynnistyy tammikuussa ja valmista pitäisi olla maaliskuun lopussa joukkueiden palatessa takaisin Mynsteriin treenaamaan. Remontin jälkeen seuran joukkueet saavat päivittäiseen käyttöönsä loistavat pukukoppitilat, joista FC Ulvilassa on haaveiltu jo pitkään. Urakoitsijaa valitessa seura halusi löytää sopivan yhteistyökumppanin paikallisista yrityksistä ja tekijäksi valikoitui ulvilalainen Rakennuspalvelu Lindholm.

Toinen hieno uutinen FC Ulvilalle on se, että seura on päättänyt palkata osa-aikaisen toiminnanjohtajan. Toiminnanjohtajana tulee työskentelemään Jere Ahonkivi ja Jere aloittaa työnsä heti tammikuun alusta. Hänen työkuvaansa kuuluu esimerkiksi seuran eri toimintojen yhdenmukaistaminen, jotta kaikille joukkueille saadaan yhteiset toimintatavat.


   
Lisää uutisia
FC Ulvila
«  Toukokuu   »
Kategoriat