Seuran syyskokous pidettiin 29.11.
FC UlvilaJulkaistu: 29.11.2023 18.50

Seuran syyskokous pidettiin 29.11.


Päättynyt kausi 2023 oli monilla mittareilla erittäin onnistunut. Seuran pelaajamäärä kasvoi tänänkin vuonna sadalla pelaajalla (pelipassimäärä 29.11.2023 481 pelaajaa), joten seura on suurempi kuin koskaan aiemmin. Olosuhteiden kehittyminen otti tämän vuoden aikana isoja harppauksia eteenpäin, kun Mynsteriin saatiin kokonaan uusi tekonurmi ja Kaskelotille Mynsteristä siirretty tekonurmi loi kokonaan uuden harjoituspaikan seuran joukkueille. Lisäksi marraskuun alussa aloitti seuran ensimmäinen päätoiminen työntekijä, kun uudeksi junioripäälliköksi rekryttiin Tomi Ruuhikorpi. Näistä lähtökohdista syyskokousta vietettiin luonnollisesti hyvässä hengessä eikä tarvetta suurille muutoksille nähty, mutta mistä kokouksessa sitten päätettiin?

Seuran syyskokous pidettiin Mynsterin kerhotalolla keskiviikkona 29.11.2023. Puheenjohtajisto pysyi muuttumattomana sillä puheenjohtajana jatkaa Julius Palonen ja varapuheenjohtajana Mikki Keltto. Uusina jäseninä johtokuntaan Valittiin Tommi Laaksonen, Miia Koivisto, Samu Rantanen ja Anu Ristikallio. Vanhoista johtokunnan jäsenistä pois jäivät Noah Copeland sekä Kimmo Lehto. Vuoden 2024 junioripelaajien jäsenmaksun suuruus on 160 €. Muiden jäsenmaksujen suuruden voit lukea tästä linkistä.

Kokouksessa hyväksyttiin myös seuran ensi vuoden talousarvio sekä toimintasuunnitelma. Alla muutamia poimintoja toimintasuunnitelmasta

  • Seura luo tulevan vuoden aikana strategian
  • Organisaation vahvistaminen, jotta seura pystyy takaamaan laadukkaammat toimintaedellytykset joukkueille. Johtokunta arvioi mahdollisuutta toimistotyöntekijän palkkaamiselle
  • Olosuhteisiin ja yhteistyöhön kaupungin kanssa panostamista tullaan jatkamaan. Erityisesti talviharjoitteluhallin saamisen edistäminen on olosuhdeasioiden kärkenä. Samalla Mynsterin roolia FC Ulvilan kotikenttänä tullaan vahvistamaan.
  • Eteneminen Palloliiton laatujärjestelmässä
  • Valmennuslinjan valmistuminen

FC Ulvila ry

fculvila.info@gmail.com


Y-tunnus: 1018307-4

FI07 5700 2020 0788 77